Souboj slivovic a přednáška o Etiopii

18.02.2023

V pátek 17. 2. proběhl na Lechovické faře tradiční souboj slivovic. Degustaci předcházela velice zajímavá a fundovaná přednáška Mgr. Davida Buriánka, Ph.D. o Etiopii. Podělil se s námi o postřehy z této země, pohovořil o historii, demografickém vývoji, přírodě, památkách, náboženství, kultuře i dalších věcech. Přednášku doplnil mnoha fotkami ve videoprojekci. A protože se na to hlavní - geologii Etiopie - z časových důvodů již nedostalo, pan magistr přislíbil další přednášku. Mockrát mu za jeho čas i výklad děkujeme!

Poté pokračoval večer degustací ovocných pálenek. Kategorie byly dvě, "slivovice" a "meruňkovice". Hodnocení vzorků se ujali nejlepší mistři oboru. Rozhodování bylo složité a výsledky těsné.

Nakonec v kategorii "slivovice" zvítězil pan Petr Krátký. V kategorii "meruňkovice" zvítězil pan Antonín Němec. Absolutním vítězem byla slivovice pana Petra Krátkého.

Děkujeme Petru Ambrožovi a Dominiku Hesovi za skvělou organizaci, našim děvčatům z Ukrajiny za vynikající pohoštění. Vítězům gratulujeme a posíláme písničku.

Fotky z akce naleznete zde.